Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących

Sprzedaż biletów rozpoczęta!

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty jubileuszowego, 70. sezonu artystycznego Filharmonii Opolskiej!

Sumina Studer w Filharmonii Opolskiej

Sezon, który rozpocznie się (symbolicznie – w Międzynarodowy Dzień Muzyki, 1 października) koncertem z udziałem kanadyjskiego pianisty, laureata II nagrody XVII Konkursu Chopinowskiego – Charlesa Richarda-Hamelina – będzie w całości sezonem gwiazd. W kolejnych miesiącach 2021 i 2022 roku na opolskiej scenie pojawią się artyści tacy jak: Kristjan Järvi, Konstanty Andrzej Kulka, Antoni Wit, Pablo Ferrandez, Anastasia Kobekina, Mariam Batsashvili, Baiba Skride, Michał Klauza, Bar Avni, Alexandra Conunova, Krzysztof Książek, Jakub Jakowicz, Janusz Wawrowski, Karol Mossakowski czy Łukasz Kuropaczewski.

W sezonie jubileuszowym świętować będziemy śpiewem – już teraz warto zapisać w kalendarzu terminy wyjątkowych spektakli operowych i koncertów z muzyką wokalno-instrumentalną! W grudniu filharmoniczna przestrzeń zamieni się w operową estradę, aby mogły wypełnić ją dźwięki Strasznego dworu Stanisława Moniuszki. Podczas styczniowych Wiedeńskich Gal Noworocznych zaprezentujemy zaś najzabawniejszą (i doskonałą muzycznie!) operetkę wszech czasów – Zemstę nietoperza.

Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. Kontynuujemy przygodę ze znanymi już zajęciami Power of Melody, nie możemy się już doczekać nowej odsłony Koncertów rodzinnych.

Melomanom, którzy o symfonice wiedzą już (prawie) wszystko zaproponować możemy nasycony różnorodnością cykl koncertów kameralnych. W tym sezonie połączy on muzykę z innymi gałęziami sztuki. Gotowym na muzyczne poszukiwania polecamy zaś bogatą ofertę koncertów klubowych i impresaryjnych.

Najlepszą informację zachowaliśmy na deser – poza pojedynczymi biletami na wszystkie wydarzenia jubileuszowego sezonu, przy Krakowskiej 24 czekają już korzystne abonamenty skrojone na miarę naszych odbiorców.

Projekt i realizacja: netkoncept.com