Filharmonia Opolska - logo
TO NIE TYLKO DŹWIĘK, TO WŁAŚCIWE MIEJSCE I CZAS.
67. SEZON ARTYSTYCZNY FILHARMONII OPOLSKIEJ

Lekcje umuzykalniające

WYJAZDOWE AUDYCJE MUZYCZNE

Muzyczne spotkania z dziećmi i młodzieżą to dla nas – Filharmoników – wspaniała przygoda, a dla uczestników odkrycie czegoś nowego, a czasem odnalezienia tego co im w duszy gra.
Wyjazdowe Audycje Muzyczne to koncerty adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. Przygotowując program muzycznego spotkania, dbamy o to, aby w ciekawy sposób uzupełnić dźwiękami szkolną edukację muzyczną. Coraz częściej muzyka znika z naszych planów szkolnych, a zarazem coraz więcej jej nam potrzeba.
Spotkania z Filharmonikami Opolskimi, to nasza propozycja muzycznej przygody. Prezentujemy muzykę zróżnicowaną pod kątem stylu i wykonawstwa.
Audycje są wypełnione muzyką w wykonaniu zespołów kameralnych; mają stanowić zaproszenie do odwiedzenia gmachu Filharmonii i uczestnictwa w koncertach w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Tematyka spotkań jest dostosowana do wieku uczestników.
Jeśli wiecie jaki instrument chcielibyście poznać bliżej – dajcie nam znać.
Lubimy spełniać muzyczne marzenia!
Zapraszamy do zapisów i rezerwacji terminów.


LEKCJE EDUKACYJNE

Filharmonia Opolska wierzy, że muzyka klasyczna może stanowić źródło dla ludzi w każdym wieku – nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby je odkryć.
Przygotowaliśmy specjalną ofertę skierowaną do grup zorganizowanych (żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe). Dążymy do zapewnienia możliwości oraz narzędzi, aby dzieci i młodzież szkolna mogła skutecznie odczarować muzyczną materię.
W ramach lekcji oferujemy prezentację wybranych instrumentów, pogadankę o muzyce, a także gry i zabawy muzyczne.
Istnieje możliwość umówienia jednorazowego spotkania, jak również zaplanowania cyklu spotkań na rok szkolny 2018/2019.
Lekcje mogą się odbyć w Państwa placówce lub w Sali kameralnej Filharmonii Opolskiej (wtedy istnieje również możliwość zwiedzenia naszej Instytucji).
Zapraszamy do zapisów i rezerwacji terminów.


Koordynator ds. edukacji:
Katarzyna Wybraniec
Specjalista ds. organizacji pracy artystycznej i kontaktów z mediami
e-mail: k.wybraniec@filharmonia.opole.pl

Projekt i realizacja: netkoncept.com