Strzałka w lewo Grudzień 2018 Strzałka w prawo
Akademia Pana Kleksa
Miejsce: Scena klubowa

Bilety 20 zł

Akademia Pana Kleksa to koncert składający się z piętnastu utworów wybranych z filmów Akademia Pana Kleksa, Podróże Pana Kleksa oraz Pan Kleks w Kosmosie. Usłyszymy m.in. takie przeboje jak: Witajcie w Naszej Bajce, Kaczka Dziwaczka, Podróż w Krainę baśni, Marsz Wilkołaków, Meluzyna, Na Wyspach Bergamutach.

Akademia Pana Kleksa to kultowa ekranizacja cenionej książki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Podobnie jak następne części – Podróże Pana Kleksa oraz Pan Kleks w Kosmosie, na których wychowały się całe pokolenia Polaków. Nie mniej kultową stała się muzyka napisana do tych filmów. Piosenki autorstwa Andrzeja Korzyńskiego są doskonałymi kompozycjami stanowiącymi jeden z kamieni milowych w polskiej muzyce rozrywkowej.

Akademia Pana Kleksa jest chęcią oddania hołdu muzyce z filmów o Panu Kleksie, pokazując że są to świetne kompozycje, które mogą być grane i odbierane całkowicie na poważnie. Jest to projekt muzyczny stworzony przez wrocławskiego basistę Wojtka Bergandera.

Występują:
Anna Malek – wokalistka, na stałe współpracuje z zespołami inLove oraz Soul City. Śpiewa również w Opole Gospel Choir. Współpracownik Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Półfinalistka II edycji programu X Factor (z zespołem Soul City).
Piotr Świętoniowski – klawiszowiec, producent, aranżer. Członek zespołu The Hats – oficjalnego zespołu Anity Lipnickiej oraz zespołu Hoodoo Band.
Maciej Mazurek – gitarzysta, współpracuje z orkiestrami Tomasza Szymusia, Adama Sztaby oraz Tomasza Filipczaka.
Jest członkiem zespołu muzycznego L.U.C.
Wojciech Bergander – basista, kontrabasista. Członek zespołów Jabłonka, Krzysztof Żesławski Quartet, Funk’n’Tronic. Muzyk sesyjny. Współpracuje m.in. z Wiesławem Prządką, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.
Jarosław Korzonek – perkusista, współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Opole Gospel Choir, Dzióbek Band oraz Lime. Jest członkiem zespołu Jabłonka.