Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
18 września 2021, sobota | 18:00
Europejskie Dni Dziedzictwa
Klasyczne smaki literatury muzycznej

Bezpłatne wejściówki do odebrania
w Kasie Filharmonii Opolskiej
od godz. 17:00 w dniu koncertu.

Liczba miejsc ograniczona.

Tegoroczna, 29. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa – Smaki dziedzictwa to okazja do ukazania klasycznych smaków literatury muzycznej.

W programie koncertu dzieła takich kompozytorów jak: Isaac Albéniz, Jan Sebastian Bach, Luigi Boccherini, Joseph Haydn, Georges Bizet, Fryderyk Chopin, Wolfgang Amadeus Mozart, Ennio Morricone, Camille Saint-Saëns, Franciszek Schubert.

Koncert odbędzie się na Scenie klubowej Filharmonii Opolskiej w wykonaniu zespołu kameralnego „QUANTUM” w składzie:
Anna Trefon – skrzypce
Agnieszka Kalisz-Dzik – skrzypce
Miłosz Pluta – altówka
Agnieszka Płoszejowska – wiolonczela

fot. M. Grocholski

Kwartet Quantum tworzą muzycy, pochodzący z Opolszczyzny i z przemysłowej części Górnego Śląska, którzy na co dzień koncertują w Orkiestrze Filharmonii Opolskiej. Łączy ich przede wszystkim zamiłowanie do muzyki kameralnej i zgłębiania możliwości brzmieniowych, jakie daje kwartet smyczkowy. Ale także radość płynąca ze wspólnego wykonywania muzyki oraz prezentowania jej publiczności. Muzyka w wydaniu kameralnym oferuje jedyną w swoim rodzaju intymną atmosferę oraz wyjątkowy, niezwykle bliski kontakt z widownią. Kontakt tak bardzo przecież wyczekiwany przez wielbicieli klasycznych brzmień w ostatnim czasie. Granie w kwartecie wymaga swoistego porozumienia dusz poszczególnych muzyków wchodzących w jego skład. A przecież trudno o lepsze porozumienie niż to, które powstało pomiędzy artystami na co dzień muzykującymi w tej samej orkiestrze. Wchodząc w świat niuansów interpretacji, członkowie kwartetu Quantum zabiorą Państwa w podroż po muzyce kompozytorów europejskich.

 

 

 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej: https://filharmonia.opole.pl/2020/08/18/regulamin-bezpieczenstwa/

Serdecznie zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej zawierającej wszystkie przedsięwzięcia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Dzięki intuicyjnej, dostępnej pod ręką wyszukiwarce dostęp do wydarzeń w całej Polsce stanie się szybszy i prostszy.
Doskonała funkcjonalność aplikacji EDD pomoże znaleźć wydarzenie w najbliższej okolicy, wyznaczy trasę do wybranej imprezy czy zaprezentuje program w wybranym przedziale czasowym.
https://edd.nid.pl/aplikacja/

Wszelkie informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa można znaleć na stronie: https://edd.nid.pl

Koncert został włączony w obchody tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich: https://dniotwarte.eu/multimedia/dni-otwarte-funduszy-europejskich-2021

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

Projekt i realizacja: netkoncept.com