Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2022
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
27
28
29
30
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w Amfiteatrze
Orkiestra Filharmonii Opolskiej Chór Filharmonii Opolskiej Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru Olga Szomańska – wokal Marcin Januszkiewicz – wokal Przemysław Neumann – dyrygent Magdalena Miśka-Jackowska [...]
7 listopada 2020, sobota | 20:00
Zaduszki jazzowe
The Karpeta Jazz Brothers

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów z 4 listopada, od 7 listopada 2020 r. (sobota), w kraju zostają wprowadzone nowe obostrzenia. Jednym z nich jest czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności. Dlatego z przykrością informujemy o konieczności odwołania wydarzeń z naszego repertuaru do 29 listopada.

Informujemy, iż koncert Zaduszki jazzowe zaplanowany na 7.11.2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę zajęć. Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy jest w kasie Filharmonii.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.

Zwroty biletów przyjmujemy do 31.12.2020 r.

 

 

Zapraszamy Państwa na koncert zespołu Karpeta Jazz Brothers – wyjątkowy wieczór przepełniony bogatymi brzmieniami starannie wyselekcjonowanego repertuaru. Główną inspiracją są jazzowe legendy, których kompozycje i wykonania usłyszymy w autorskich aranżacjach Zespołu, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Muzycy dołożyli wszelkich starań, by zaprezentować piękno jazzu nie tylko dzięki szeroko rozpowszechnionym utworom jazzowym, ale także uzupełniając repertuar nieco mniej popularnymi kompozycjami. Przeważać będą utwory anglojęzyczne, będące podstawą jazzu jako gatunku muzycznego, pojawi się także akcent francuski, a uzupełnieniem wieczoru będą przepiękne, polskie kompozycje.

Zaduszki jazzowe będące kontynuacją corocznego wydarzenia w Filharmonii Opolskiej umożliwiają dochowanie jazzowej tradycji jaką są koncerty, podczas których jazzmani wyrażają uznanie zmarłym Kolegom. Karpeta Jazz Brothers w ten sposób chce też oddać należny hołd Artystom, którzy mieli istotny wpływ na muzykę jazzową globalnie, ale także na ukształtowanie muzyczne Członków Zespołu.

Bogate brzmienie oraz balans dynamiki podczas koncertu zapewni jazzowy klimat, w którym odnaleźć będzie można nawiązania do różnych stylów i gatunków muzycznych takich jak m.in. Ballada, Swing, Bossa nova, a nawet rasowy Blues. W repertuarze znajdą się utwory kojarzone z takimi nazwiskami jak Antônio Carlos Jobim, Ella Fitzgerald, B.B. King, Zbigniew Wodecki czy Ennio Morricone.

Zuzanna Rzeczkowska – wokal
Paweł Karpeta – wokal
Jakub Karpeta – saksofony
Marcin Karpeta – gitara
Olek Miśkiewicz – instrumenty klawiszowe
Andrzej Michalak – gitara basowa
Przemek Michalak – perkusja

 

Drodzy Melomani, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzegania poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wizyty w Filharmonii:

  • noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie, na terenie Filharmonii oraz podczas koncertu. W razie potrzeby maseczkę można nabyć w kasie biletowej Filharmonii
  • dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu głównym do Filharmonii oraz we foyer
  • złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem:
  • zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu

Regulamin bezpieczeństwa w trakcie epidemii SARS CoV 2

 

The Karpeta Jazz Brothers to zespół jazzowy założony przez 4 braci: Marcina, Jakuba, Krzysztofa i Pawła Karpeta. Grają razem od najmłodszych lat, dlatego trudno wskazać konkretną datę założenia zespołu. Wszyscy czterej bracia wraz z główną wokalistką Zespołu – Zuzanną Rzeczkowską – są absolwentami PSM I i II stopnia w Opolu.

Od samego początku głównym nurtem przewodnim Formacji zarówno w aranżacjach repertuaru jak i budowie wizerunku jest jazz tradycyjny. Pasję do Jazzu oraz wspólnych występów bracia od kilku lat dzielą wraz ze znakomitymi muzykami: Zuzanną Rzeczkowską, Olkiem Miśkiewiczem, Przemkiem Michalakiem i Andrzejem Michalakiem. Bogate instrumentarium daje duże pole manewru w zakresie brzmienia, co z czasem stało się znakiem rozpoznawczym Karpeta Jazz Brothers.

Zespół ma za sobą wiele koncertów w kraju i za granicą oraz współpracę ze znanymi jazzmanami (m.in. Siggy Davis, Andy Irvine, Jacek Hornik). Uczestniczyli również w festiwalach jazzowych: m.in. w Rudnikach [1x pierwsza nagroda, 2x wyróżnienie], Jazz-Rock Meeting w Opolu czy Old Jazz Meeting w Iławie.

Miłość do jazzu oraz rodzinna atmosfera sprawia, że muzycy tworzą niepowtarzalny zespół pod każdym względem.

Projekt i realizacja: netkoncept.com