Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
27 stycznia 2024, sobota | 19:00
Agnieszka Hekiert Trio w utworach świątecznych

Bilety:
I strefa – 60 zł
II strefa – 50 zł

Agnieszka Hekiert – wokal
Andrzej Gondek – gitara
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Paweł Dobrowolski – instrumenty perkusyjne

 

W programie najpiękniejsze kolędy i utwory świąteczne w jazzowych aranżacjach, takie jak: Let it Snow, Cicha Noc, Oj Maluśki, a także autorskie utwory z płyt Fragile, Lullaby.

 

Zakończenie okresu Bożego Narodzenia to moment, w którym ciepło i blask bijący z  przystrojonego w magię i ciepło otoczenia, zaczyna ustępować codzienności. Zatrzymać echa wspomnień chwil minionych, niczym obrazy na kliszy filmowej, to marzenie niejednej romantycznej duszy. Pozwólcie nam Państwo spełnić to marzenie, przyjmując zaproszenie na koncert pełen muzycznych uniesień.

Ulotnie wymykający się logice, przy czym wciągający, eteryczny, hipnotyzujący, jeden z  najwybitniejszych kobiecych głosów jazzowych w Polsce – Ona – wieloletnia trenerka wokalna gwiazd, przygotowująca uczestników Twoja Twarz Brzmi Znajomo, ale przede wszystkim niezwykła osobowość artystyczna – Agnieszka Hekiert, oraz Oni – Andrzej Gondek, Robert Kubiszyn oraz Paweł Dobrowolski w  fenomenalnym, jazzowym brzemieniu, zinterpretują najpiękniejsze utwory świąteczne, pozwalając nam utrwalić i zachować świąteczne wspomnienia na długi czas. Autorskie utwory z płyt Fragile, Lullaby, będą klamrą spinającą znane kompozycje z nowym brzmieniem, przywołując jeszcze na chwilę świąteczny klimat ale już wprowadzając nowe, niepowtarzalne emocje.

 

 

 

Agnieszka Hekiert jest wybitną wokalistką jazzową, kompozytorką, autorką tekstów i aranżacji oraz trenerką wokalną gwiazd.

Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pierwszy etap jej kariery to zwieńczone nagrodami występy na wielu festiwalach oraz współpraca z gwiazdami rodzimej sceny, takimi jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Ścierański.

W 2004 r. W trio Krzysztofa Herdzina nagrała pierwszą płytę Night and Day Swing.

Została doceniona na scenie europejskiej – koncertowała we Francji, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, a w szczególności w Niemczech i Austrii, gdzie nawiązała współpracę z legendą polskiego jazzu na emigracji saksofonistą Leszkiem Żądło, a także Konstantinem Kostovem i Nevyanem Lenkovem.

W 2009 r. rozpoczęła się współpraca Agnieszki ze światowej sławy wokalistą BOBBY’M MC FERRINEM, z którym koncertowała w Polsce i zagranicą w ramach Projektu Vocabularies. Jego metodę circle singing aktywnie propaguje, prowadząc własne warsztaty wokalne.
…Cała jest muzyką – tak mówił o Agnieszce Bobby McFerrin

W 2012 r. ukazała się druga solowa płyta Agnieszki zatytułowana Stories, nagrana z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej i polskiej, takimi jak: Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach czy Atom String Quartet.

W 2019 r. światło dzienne ujrzał trzeci album Agnieszki pt.: Soulnation.

Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią, oplecione głębokimi brzmieniami kontrabasu, pianina i perkusji (grają: Konstantin Kostov i zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy – Paweł Pańta oraz Cezary Konrad). Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od Agnieszki wydaje się łączyć nas ze źródłem. Tę płytę trzeba przeżyć! 

Agnieszka jest laureatką nagrody NAJLEPSZY JAZZOWY TELEDYSK NA ŚWIECIE w 2020 r. wg. AudioShoot za teledysk do utworu Genesis z wyżej wspomnianego albumu. Jest także trenerką wokalną gwiazd, przygotowującą uczestników programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo do występów przed publicznością. Wcześniej pracowała również przy takich produkcjach jak: X-Factor, Mam Talent, czy Fabryka Gwiazd.

instagram: @agnieszkahekiert
Facebook 

Projekt i realizacja: netkoncept.com