Filharmonia Opolska
71. Sezon Artystyczny
2022/2023
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
Strzałka w lewo wrzesień 2022 Strzałka w prawo
powtśrczptsoni
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
14 października 2022, piątek | 19:00
Bonjour Paris
Koncert kameralny

Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł

MagDuś Duo
Magdalena Duś – fortepian
Bartłomiej Duś – saksofon
Justyna Stanek – obój

W programie:
Maurice RavelMa mere l’oye
Francis Poulenc – Sonata na obój i fortepian
Claude Debussy – Rapsodia na saksofon altowy i fortepian
Francis Poulenc – Trio na obój, fagot i fortepian (arr. na obój, saksofon i fortepian)

 

Ostatnie lata pokazały, że w Opolu znajduje się całkiem pokaźna grupa słuchaczy szczególnie dojrzałych w swoich muzycznych wyborach. To między innymi dla nich, w zgoła innym od orkiestrowego anturażu, prezentowana jest muzyka kameralna: delikatniejsza od symfoniki – ale często jednocześnie bardziej angażująca, dotykająca z bliska, intymna.

W czwartej już odsłonie cyklu FO Kameralnie po raz pierwszy zabrzmi saksofon (a właściwie saksofony), usłyszymy muzykę patrona Filharmonii – Józefa Elsnera, podziwiać będziemy najlepszego reprezentanta Polski na 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, spróbujemy rozstrzygnąć pojedynek barokowych mistrzów kompozycji oraz w pomnikowym dziele Oliviera Messiaena pochylimy się nad trudną rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie. Nie zabraknie również kwartetowej klasyki i potęgi fortepianowego brzmienia. Crème de la crème sezonu zaś będzie koncert finałowy, podczas którego – ramię w ramię z wybitnymi polskimi kameralistami – wystąpią artyści naszej Orkiestry.

 

Magdalena Duś – fortepian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Duś – saksofon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Stanek – obój

W 2013 r. ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Jest laureatką konkursów w kategorii solowej oraz kameralnej. Jako solistka zagrała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej podczas koncertu dyplomantów. Współpracowała z takimi zespołami jak Orchestre Philharmonique de Marseille, Praska Orkiestra Kameralna, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, z którymi brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą. W 2019 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. Od 2013 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej na stanowisku muzyka solisty.

Ankieta

Moje miejsce na ziemi to
Mój dom.

Gdybym nie była muzykiem, pewnie byłabym
Dalej poruszałabym się w strefie artystycznej – tancerka, wokalistka, makijażystka, projektantka wnętrz.

Za swój największy sukces artystyczny uważam
Zaproszenie na przesłuchania do szkoły Karajana w Filharmonii Berlińskiej (Karajan Academy) oraz zaproszenie do zagrania koncertów z orkiestrą z Marsylii. A taki młodzieńczy sukces, który pchnął mnie do przodu i otworzył trochę drzwi, to była druga nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Lubię czytać
Książki psychologiczne, obyczajowe i biografie, ale ostatnio nie mam na to za dużo czasu.

Kompozycja, która jest dla mnie szczególnie ważna to
Chyba właśnie Sonata Poulenca (którą wykonamy w Opolu), ale też Koncert na obój Bohuslava Martinů.

Projekt i realizacja: netkoncept.com