Filharmonia Opolska - logo
70. Sezon Artystyczny
2021/2022
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
Strzałka w lewo Wrzesień 2021 Strzałka w prawo
powtśrczptsoni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
28 kwietnia 2019, niedziela | 18:00
ESTRADA MŁODYCH - Kiedy wiosna buchnie majem
W programie polska muzyka rozrywkowa i piosenka autorska.
Bilety na wszystkie koncerty klubowe są sprzedawane wyłącznie w kasie filharmonii od strony ul. Krakowskiej. W dniu koncertu nie prowadzimy sprzedaży na terenie klubu, zapraszamy do kasy filharmonii na godzinę przed koncertem.
Miejsce: Scena klubowa

Bilety 20 zł

Talentarium Wokalne Singasong z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu

Nowy cykl koncertów klubowych pn. Estrada Młodych, prezentujący dorobek działających na terenie Opola i okolic Studiów Piosenki, kształcących młodych adeptów sztuki wokalnej, wrażliwych i pełnych zapału do przygody z piosenką.

Podczas koncertów usłyszymy utwory z różnorodnych gatunków muzycznych: popu, jazzu, musicalu, bluesa, utwory znane i lubiane, mniej znane i te, które będą dla słuchaczy muzyczną niespodzianką. Podczas każdego koncertu młodym artystom towarzyszyć będzie sekcja muzyczna.

We wrześniu 2008 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu powstała nowa pracownia muzyczna pod nazwą TALENTARIUM WOKALNE SINGASONG .

Nazwa zgoła odmienna od najczęściej spotykanych, bo i program realizowany w pracowni jest autorskim, wymarzonym i stanowiącym sumę doświadczeń zawodowych projektem Darii Pakosz. Talentarium to grupa młodych adeptów sztuki estradowej, rozwijająca swoje umiejętności wokalne poprzez treningi i naukę właściwego ustawiania i wydobywania głosu, pracująca nad interpretacją muzyczną i liryczną piosenki w różnych gatunkach muzyki. Śpiewają solo i na głosy, a nade wszystko, korzystając z najlepszych wzorców w piosence polskiej i światowej, podejmują pierwsze próby tworzenia własnych utworów.

W zajęciach TALENTARIUM WOKALNEGO SINGASONG uczestniczy wielu zdolnych młodych artystów, lubiących wspólnie kreować nowe trendy w muzyce wokalnej, dzieląc się swoją wrażliwością ze słuchaczami. Wśród „absolwentów” Talentarium są osoby mające już własny dorobek artystyczny w postaci płyt i koncertów z autorskimi utworami i „zapewniamy, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej dziedzinie !!!”

„Czerpiąc inspirację ze znakomitego dorobku polskich twórców i wykonawców piosenki, przygotowaliśmy program pt: „Kiedy wiosna buchnie majem”. Zapożyczyliśmy tytuł z piosenki napisanej przez Andrzeja Bianusza do muzyki Antoniego Kopffa, a wykonywanej niegdyś przez zespół Partita. Chcemy podzielić się z Państwem wspomnieniem dawnych utworów w naszej wersji, jak również wykonać premierowe utwory własne”.

Krzysztof Alladyn Imiołczyk – piano
Grzegorz Zioła –  gitara basowa
Wojciech Sitnik – perkusja
Waldemar Orłowski – gitara

Projekt i realizacja: netkoncept.com