Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
28 kwietnia 2019, niedziela | 18:00
ESTRADA MŁODYCH - Kiedy wiosna buchnie majem
W programie polska muzyka rozrywkowa i piosenka autorska.
Bilety na wszystkie koncerty klubowe są sprzedawane wyłącznie w kasie filharmonii od strony ul. Krakowskiej. W dniu koncertu nie prowadzimy sprzedaży na terenie klubu, zapraszamy do kasy filharmonii na godzinę przed koncertem.
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 20 zł

Talentarium Wokalne Singasong z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu

Nowy cykl koncertów klubowych pn. Estrada Młodych, prezentujący dorobek działających na terenie Opola i okolic Studiów Piosenki, kształcących młodych adeptów sztuki wokalnej, wrażliwych i pełnych zapału do przygody z piosenką.

Podczas koncertów usłyszymy utwory z różnorodnych gatunków muzycznych: popu, jazzu, musicalu, bluesa, utwory znane i lubiane, mniej znane i te, które będą dla słuchaczy muzyczną niespodzianką. Podczas każdego koncertu młodym artystom towarzyszyć będzie sekcja muzyczna.

We wrześniu 2008 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu powstała nowa pracownia muzyczna pod nazwą TALENTARIUM WOKALNE SINGASONG .

Nazwa zgoła odmienna od najczęściej spotykanych, bo i program realizowany w pracowni jest autorskim, wymarzonym i stanowiącym sumę doświadczeń zawodowych projektem Darii Pakosz. Talentarium to grupa młodych adeptów sztuki estradowej, rozwijająca swoje umiejętności wokalne poprzez treningi i naukę właściwego ustawiania i wydobywania głosu, pracująca nad interpretacją muzyczną i liryczną piosenki w różnych gatunkach muzyki. Śpiewają solo i na głosy, a nade wszystko, korzystając z najlepszych wzorców w piosence polskiej i światowej, podejmują pierwsze próby tworzenia własnych utworów.

W zajęciach TALENTARIUM WOKALNEGO SINGASONG uczestniczy wielu zdolnych młodych artystów, lubiących wspólnie kreować nowe trendy w muzyce wokalnej, dzieląc się swoją wrażliwością ze słuchaczami. Wśród „absolwentów” Talentarium są osoby mające już własny dorobek artystyczny w postaci płyt i koncertów z autorskimi utworami i „zapewniamy, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej dziedzinie !!!”

„Czerpiąc inspirację ze znakomitego dorobku polskich twórców i wykonawców piosenki, przygotowaliśmy program pt: „Kiedy wiosna buchnie majem”. Zapożyczyliśmy tytuł z piosenki napisanej przez Andrzeja Bianusza do muzyki Antoniego Kopffa, a wykonywanej niegdyś przez zespół Partita. Chcemy podzielić się z Państwem wspomnieniem dawnych utworów w naszej wersji, jak również wykonać premierowe utwory własne”.

Krzysztof Alladyn Imiołczyk – piano
Grzegorz Zioła –  gitara basowa
Wojciech Sitnik – perkusja
Waldemar Orłowski – gitara

Projekt i realizacja: netkoncept.com