Filharmonia Opolska
71. Sezon Artystyczny
2022/2023
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
Strzałka w lewo październik 2022 Strzałka w prawo
powtśrczptsoni
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
28 maja 2022, sobota | 19:00
Kocham Cię życie – koncert utworów Wojciecha Młynarskiego
Opolskie ma głos

Bilet: 40 zł

Szanowni Państwo!
W związku z dużym zainteresowaniem koncert został przeniesiony do Sali koncertowej.
Miejsca pozostają nienumerowane.

Wojtek Dereń – wokal
Łukasz Szuba – wokal
Michał Bober – wokal
Michał Wilczyński – gitara
Marek Komorowski – bas
Tomasz Garbera – perkusja
Tomasz Jędrzejewski – piano

O repertuarze:
Koncert Kocham cię życie poświęcony będzie pamięci wybitnego polskiego poety Wojciecha Młynarskiego. W programie usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki, takie jak Nie ma jak u mamy, Bynajmniej, Lubię wracać tam gdzie byłem, W Polskę idziemy, Prześliczna wiolonczelistka, Moskwa-Odessa, Jesteśmy na wczasach i wiele innych.
Najpiękniejsze piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewać będą opolscy wokaliści: Michał Bober i Łukasz Szuba – znani z programu The Voice of Poland oraz Wojtek Dereń – aktor scen muzycznych, laureat konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Wojciech Młynarski – bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też librecista, dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny. Polacy pokochali go za ponadczasowe teksty – inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość. Z ogromną wnikliwością obserwował nas – nasze wady, zalety oraz to, co dzieje się w naszym kraju – i zabierał głos. Wiele z jego stwierdzeń i rad (trzeba wiedzieć kiedy w szatni, płaszcz pozostał przedostatni, trzeba wiedzieć kiedy wstać i wyjść, bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją, och ty w życiu, przyjdzie walec i wyrówna) weszło już do codziennego języka. Porozumiewamy się nimi, chociaż nie zawsze pamiętamy ich autora.

A to ciekawostka!
Dla wielbicieli musicalu Wojciech Młynarski to nie tylko jeden z najwybitniejszych twórców tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego, nie tylko wybitny poeta, reżyser i songwriter, ale może przede wszystkim autor przekładów najsłynniejszych musicali. Jest nieustanną inspiracją
dla współczesnych tłumaczy słynnych broadwayowskich sztuk. Napisał w języku polskim przekłady takich dzieł jak Kabaret, Chicago i Jesus Christ Superstar.

 

Partner:

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com