Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
15 stycznia 2023, niedziela | 18:00
Łukasz Szuba Quartet – świąteczno-zimowy jazz
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 40 zł

Repertuar Filharmonii Opolskiej w pierwszej połowie stycznia – jak co roku – wypełniony jest Wiedeńskimi Galami Noworocznymi. Ale przecież najpiękniejsze muzyczne tradycje nie powstawały tylko w Wiedniu!
Zapraszamy Państwa na spotkanie z jazzem w najlepszym wydaniu w wykonaniu opolskich artystów! Łukasz Szuba wraz z przyjaciółmi, którzy współtworzą Łukasz Szuba Quartet, wykonają najbardziej rozpoznawalne standardy jazzowe opowiadające o świętach i zimie. Pojawią się m.in. utwory Franka Sinatry czy Nat King Cole’a. Ale nie zabraknie także polskiego repertuaru z zimowym akcentem.
Do zobaczenia w Klubie muzycznym Filharmonii Opolskiej!

 

Łukasz Szuba – wokal
Tomek Maniak – perkusja
Piotr Dziadkowiec – instrumenty klawiszowe
Bartosz Ogonowski – gitara basowa

 

Łukasz Szuba – wokal
Absolwent wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w PWSZ w Nysie.
Dyrektor artystyczny Jazz Centrum w Opolu, kompozytor i autor tekstów. Nauczyciel szkolny i akademicki. Założyciel Dziecięcego Zespołu Wokalnego Miasta Opola.

Tomek Maniak – perkusja
Współpracuje między innymi z takimi artystami jak Del-M, Daligo, MPK Trio, czy Kacper Świeca Band. Odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych, zapraszany do różnorodnych projektów artystycznych. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w wieku 7 lat. Ukończył Szkoły Muzyczne I jak i II stopnia, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, a obecnie jest studentem łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Piotr Dziadkowiec – instrumenty klawiszowe
pianista, muzyk sesyjny pochodzący z Małopolski, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (elektroniczne instrumenty klawiszowe – klasa dr hab. Pawła Tomaszewskiego) oraz fortepianu jazzowego w Nysie (klasa prof. Wojciecha Niedzieli). Instrumentalista, kompozytor, aranżer.
Laureat nagrody dla Najlepszego Akompaniatora na Festiwalu Wschody w Lublinie (2018). Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Mieczysławem Szcześniakiem, Mateuszem Ziółko, Andrzejem Rosiewiczem czy zespołem FRELE.

Bartosz Ogonowski – gitara basowa
Opolski basista z wieloletnim doświadczeniem zaangażowany w wielu projektach muzycznych – od jazzu, przez rock do synthwave’u. Od kilku lat związany z opolskim Jazz Centrum. Kompozytor, aranżer, człowiek o wybitnym poczuciu groove’u i jeszcze większym sercu.

Projekt i realizacja: netkoncept.com