Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
24 listopada 2019, niedziela | 18:00
MUZYKA ŚWIATA – MUZYKA GRECKA
Zespół Mythos
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie
i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.

fot. Karina Janisz

Grecki zespół Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca.

W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli Sirtaki i Hasaposerwiko. Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd. biorąc również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.

Zespół Mythos często koncertuje, nagrywa płyty, występuje w radio i telewizji. Koncertuje z powodzeniem w salach kameralnych, klubach muzycznych, jak również na dużych imprezach masowych.

Skład zespołu:
Magdalena Buras – wokal,
Joannis  Buras – bouzuki, wokal,
Christos Markopoulos – gitara basowa
Lech Grzelczyk – gitara.

Projekt i realizacja: netkoncept.com