Filharmonia Opolska
71. Sezon Artystyczny
2022/2023
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
Strzałka w lewo październik 2022 Strzałka w prawo
powtśrczptsoni
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
9 maja 2020, sobota | 19:00
MUZYKA ŚWIATA - WIECZÓR KOLUMBIJSKI
Magdalena y su combo
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo melomanów, pracowników Filharmonii Opolskiej oraz zaproszonych Artystów informujemy, iż  koncert MUZYKA ŚWIATA – WIECZÓR KOLUMBIJSKI zaplanowany na 9 maja 2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.

Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebook

 

 

 

Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie
i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.

Wokalistka Magdalena Lechowska zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż po egzotycznej Kolumbii. Magdalena urodziła się w Krakowie ale wychowała się w pięknej Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy i melodie kultury iberoamerykańskiej. To właśnie z tego egzotycznego kraju pochodzą takie rytmy jak cumbia, vallenato czy bambuco oraz światowej sławy artyści: Juanes i Shakira.

Magdalena to jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze oprócz flamenco i tanga także mało znany folklor kolumbijski! Jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festiwal 2011 i ma na swoim koncie dwie płyty: RAICES (2015) i TANGO POLACO (2018). W swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa odległe światy: polski i latynoamerykański.

Jej interpretacja tradycyjnej cumbii El pescador na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności mojego brzmienia! Sam wnuk kompozytora Jose Barros, skontaktował się z nią dziękując za wspaniałe wykonanie.

Charyzmatyczny i pełen słońca wokal Magdaleny, liryczna trąbką Dominika Borka, wybitna gra na gitarze Karola Macha i energiczna gra na instrumentach perkusyjnych Patryka Zakrzewskiego sprawią, że słuchacze poczują gorący klimat Kolumbii. Niekwestionowanym atutem zespołu jest wokalistka, która w unikatowy sposób zarówno swoim śpiewem jak i ekspresją tworzy niepowtarzalny latynoski klimat!

Projekt i realizacja: netkoncept.com