Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
14 października 2018, niedziela | 18:00
NA DWA GŁOSY
Piosenki Wielkich Nieobecnych
Bilety na wszystkie koncerty klubowe są sprzedawane wyłącznie w kasie filharmonii od strony ul. Krakowskiej. W dniu koncertu nie prowadzimy sprzedaży na terenie klubu, zapraszamy do kasy filharmonii na godzinę przed koncertem.
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 25 zł

Obecni: Barbara Kurdej-Szatan i Beata Wezgraj
Nieobecni: Great Divas – Aretha, Marilyn, Whitney…

Jacek Mełnicki – wokal / piano,
Piotr Mania
– piano,
Wojtek Kostrzewa – perkusja,
Karol Kozłowski – bas.

Zapraszamy na kolejny już koncert w ramach tak lubianego przez słuchaczy cyklu Na dwa Głosy – Wielcy Nieobecni II. W 2017r. koncerty Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl.
W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych wywodzących się z prowadzonego od 1991r.
przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr Capitol, warszawska Roma, krakowskie Variété), prezentujemy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach występują znani już Państwu wykonawcy, ale pojawiają się również nowe twarze. Jedną z nich jest Beata Wezgraj.

Beata Wezgraj – pedagog, wokalistka. Z powodzeniem uczestniczyła w różnych konkursach wokalnych, m.in. telewizyjnym Idolu Zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej Gama 2004 w Kołobrzegu. Jako wokalistka Opole Gospel Choir miała okazję współpracować z wielkimi gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny.
Obecnie jest wokalistką w zespole No Names Coverband.

BARBARA KURDEJ-SZATAN
Jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, zdobywczyni trzech z rzędu Telekamer w kategorii „Aktorka”. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. W roku 2013 wcieliła się w rolę konsultantki w reklamach sieci Play, i to ta kampania przyniosła jej największy rozgłos i dała początek dynamicznemu rozwojowi jej kariery.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Wystąpiła w spektaklach w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pt. Proces w PWST w Krakowie (2008) i w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w spektaklu Sen Nocy Letniej (2008). W Poznaniu wystąpiła także w spektaklach: W sobotę o ósmej rano, Lobotomobil, Mary Stuart.
W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu Deszczowa piosenka jako Lina Lamont, zgarniając bardzo dobre recenzje od krytyków teatralnych i dziennikarzy show-businessu.
Zagrała w kilku telenowelach, m.in. Plebania (TVP1), Na dobre i na złe (TVP2), Barwy szczęścia (TVP2), Pierwsza miłość (Polsat), a od 2014 roku na stałe występuje jako Joanna Tarnowska w M jak miłość (TVP2). Zagrała także główne role w kinowych produkcjach Dzień dobry kocham Cię (2014) oraz Wkręceni 2 (2015).

Projekt i realizacja: netkoncept.com