Strzałka w lewo Październik 2018 Strzałka w prawo
18 sierpnia 2018, sobota | 17:00
Rodzinne Koncerty Letnie
W ramach projektu: Opolskie dla Rodziny.
Miejsce: Scena klubowa

Wstęp bezpłatny

• Abonament na 10 koncertów ulgowy
W ramach projektu:

Finansowane z budżetu Województwa Opolskiego.

Honorowy patronat:
Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego

W krainie instrumentów dętych

Dizzy Boyz Brass Band

Co sprawia, że przeboje Earth, Wind &Fire brzmią tak zjawiskowo? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase? Odpowiedź jest prosta – w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie.

Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Zespół założony został przez Jakuba Domańskiego, który swoją przygodę z grą na trąbce rozpoczął w Opolu i bardzo chętnie wraca tutaj przy każdej możliwej okazji.

Na co dzień współpracuje z orkiestrami Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Filharmonii Gorzowskiej i Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot, Teatrem Muzycznym w Poznaniu.
Zespół tworzy jeszcze kilku muzyków, którzy na co dzień związani są zawodowo z instytucjami kultury, sztuki i edukacji.

trąbki: Jakub Domański, Kacper Grzanka,
saksofon: Filip Szulc,
puzon: Piotr Banyś,
tuba: Zbigniew Wilk,
perkusja: Jakub Miarczyński
wokal: Hanna Gieda

Bezpłatne zaproszenia będą wydawane 30 min przed koncertem.
Ilość miejsc ograniczona