Filharmonia Opolska
72. Sezon Artystyczny
2023/2024
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
lipiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
13 listopada 2020, piątek | 19:00
SYMFONIKA NA CZTERY RĘCE
Beethoven 2020

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów z 4 listopada, od 7 listopada 2020 r. (sobota), w kraju zostają wprowadzone nowe obostrzenia. Jednym z nich jest czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności. Dlatego z przykrością informujemy o konieczności odwołania wydarzeń z naszego repertuaru do 29 listopada.

Informujemy, iż koncert Symfonika na cztery ręce zaplanowany na 13.11.2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę zajęć. Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy jest w kasie Filharmonii.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.

Zwroty biletów przyjmujemy do 31.12.2020 r.

 

Mateusz Wizjan – fortepian
Dawid Andraszewski – fortepian

W programie:
Ludwig van Beethoven (opr. Hugo Ulrich)
Uwertura Egmont op. 84
VII Symfonia A-dur op. 92

 

Drodzy Melomani, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzegania poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wizyty w Filharmonii:

  • noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie, na terenie Filharmonii oraz podczas koncertu. W razie potrzeby maseczkę można nabyć w kasie biletowej Filharmonii
  • dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu głównym do Filharmonii oraz we foyer
  • złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem:
  • zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu

Regulamin bezpieczeństwa w trakcie epidemii SARS CoV 2

 

 

fot. Karolina Grzegorzek

Mateusz Wizjan – fortepian

Pianista urodzony w 1989 roku, w Szczecinie. Studia I i II stopnia ukończył z wyróżnieniem, w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w Poznaniu, gdzie kontynuował dalszą naukę pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Organiszczak. W 2018 roku ukończył studia III stopnia otrzymując tytuł Doktora Sztuki. Od kilku lat jest zatrudniony na wydziale I, w swojej Alma Mater, gdzie współpracuje z dyrygentami.

Mateusz Wizjan wielokrotnie zdobywał laury na konkursach pianistycznych w Polsce i za granicą m.in.: w lipcu 2018 r. wspólnie ze swoją żoną Julią Wizjan, występując jako Wizjan Piano Duo, zdobył nagrodę specjalną na 27. Międzynarodowym Konkursie IBLA, na Sycylii. Obecnie Wizjan Piano Duo pracuje nad swoją debiutancką płytą z kompozycjami prof. dr hab. Moniki Kędziory.

Podczas swojej pianistycznej kariery, Mateusz Wizjan wziął udział w wielu kursach mistrzowskich, poprowadzonych przez najwybitniejszych pianistów na świecie, a byli to m.in.: Dang Thai Son (Wietnam/Kanada), Martin Hughes (Austria), Tim Ovens (Austria),  Lucas Michel (Czechy), Bruno Canino (Włochy).

Mateusz Wizjan jest wielokrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu; w 2012 roku, otrzymał prestiżowe stypendium Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia artystyczne.

 

Dawid Andraszewski – pianista i pedagog

Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając siedem lat. Z wyróżnieniem ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego.

W swym dorobku artystycznym posiada szereg czołowych nagród i wyróżnień zdobytych na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych.

Artysta wielokrotnie był nagradzany stypendiami Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatem Estrady Młodych 41 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

W uznaniu za wybitne osiągnięcia pianistyczne oraz propagowanie muzyki Fryderyka Chopina na konkursach i koncertach za granicą, został nagrodzony Stypendium Artystycznym Miasta Poznania.

Koncertował z powodzeniem za granicą- w wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie i Włoszech, jak również w wielu miastach w Polsce, dokonywał nagrań dla radia.

Jako dydaktyk, od początku pracy związany ze swoją Alma Mater, gdzie od piętnastu lat prowadzi działalność pedagogiczną. Młodych pianistów, którzy mogą poszczycić się swoimi sukcesami artystycznymi, kształci również w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

 

Partner:

Projekt i realizacja: netkoncept.com