Strefa I – 65 zł
Strefa II – 45 zł
The Karpeta Jazz Brothers:
Zuzanna Rzeczkowska – wokal
Paweł Karpeta – wokal
Jakub Karpeta – saksofon
Olek Miśkiewicz – piano
Marcin Karpeta – gitara
Andrzej Michalak – kontrabas, gitara basowa
Przemek Michalak – perkusja
Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.
O repertuarze:
Zaduszki jazzowe będące kontynuacją corocznego wydarzenia w Filharmonii Opolskiej umożliwiają dochowanie jazzowej tradycji, jaką są koncerty, podczas których jazzmani wyrażają uznanie zmarłym Kolegom. Koncert zespołu The Karpeta Jazz Brothers to wyjątkowy wieczór, przepełniony bogatymi brzmieniami starannie wyselekcjonowanego repertuaru. Główną inspiracją są legendy jazzu, których kompozycje usłyszymy w autorskich aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Muzycy dołożyli wszelkich starań, by zaprezentować piękno jazzu, nie tylko dzięki szeroko rozpowszechnionym utworom jazzowym, ale także uzupełniając repertuar nieco mniej popularnymi kompozycjami.
The Karpeta Jazz Brothers to zespół jazzowy, założony przez braci: Marcina, Jakuba, Krzysztofa i Pawła Karpetów, którzy pochodzą z Opola. Grają razem od dzieciństwa, a swoje zamiłowanie do jazzu i wspólnych występów od kilku lat dzielą wraz ze znakomitymi muzykami: Zuzanną Rzeczkowską, Olkiem Miśkiewiczem, Przemkiem Michalakiem i Andrzejem Michalakiem. Bogate instrumentarium, które wykorzystują daje im duże pole manewru w zakresie brzmienia i harmonii, co z czasem stało się ich znakiem rozpoznawczym. Miłość do jazzu oraz rodzinna atmosfera sprawiają, że muzycy tworzą zespół niepowtarzalny pod każdym względem.
A to ciekawostka!
Podczas koncertu usłyszymy nie tylko nawiązania do stylów i gatunków muzycznych związanych z jazzem, takich jak ballada, swing, bossa nova czy blues. Inspiracją dla muzyków są także utwory artystów takich jak Zbigniew Wodecki czy Ennio Morricone. Co ciekawe, właśnie Ennio Morricone
stał się ulubieńcem jazzmanów. Choć jazz zajmował w jego twórczości zaledwie margines, to jednak on sam doczekał się wielu jazzowych interpretacji swojej muzyki. Z czasem jego kompozycje filmowe stawały się niemal standardami, a odkrywane przez jazzmanów na nowo wciąż zadziwiały swoim pięknem.