Filharmonia Opolska
74. Sezon Artystyczny
2025/2026
BIP Wersja dla słabowidzących
Repertuar
luty 2026
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
po
wt
śr
cz
pt
so
ni
26
27
28
29
30
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
1
Warsztaty Gospel & Gospel Kids 31.01-01.02.2026
31.01.2026 - 01.02.2026    
09:00 - 18:00
Każdy kto lubi śpiewać może wziąć udział w dwudniowej kolędowej edycji Warsztatów Gospel z TGD – nie prowadzimy przesłuchań, najważniejsza jest pasja i radość śpiewania! W tym samym [...]
TGD – Kolędy Świata / Finał Warsztatów Gospel
01.02.2026    
18:00 - 20:00
TGD Chór Warsztatów Gospel & Gospel Kids Zapraszamy na wyjątkowy koncert grupy TGD, świętującej 10-lecie swojego flagowego projektu „Kolędy Świata”. Artyści wprowadzą wszystkich w świąteczny [...]
Karol Szymanowski Quartet
06.02.2026    
19:00 - 20:00
Karol Szymanowski Quartet Agata Szymczewska – skrzypce Robert Kowalski – skrzypce Volodia Mykytka – altówka Gustaw Bafeltowski – wiolonczela Jakub Karmelita – prelegent W programie: [...]
Ciepliński/Bies Duo
27.02.2026    
19:00 - 20:00
Ciepliński/Bies Duo Andrzej Ciepliński – klarnet Tymoteusz Bies – fortepian W programie: Krzysztof Penderecki  – Preludium na klarnet solo (3’) Mieczysław Wajnberg – Sonata na [...]
13 lutego 2022, niedziela | 10:00
Współczesna dla dzieci – O CZYMŚ I O NICZYM

Bilety: 20 zł
Bilety wstępu dotyczą wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

 

„O czymś i o niczym” czyli właściwie o czym?
Co to jest „nic”? Co to jest „coś”? Jak to sobie wyobrazić?
Przyjęliśmy wprawdzie, że stan nicości to… nic ciekawego, ale zagrać z nim? – to może być coś! A co, jeśli istnieje coś, co przyćmi blaskiem każde „nic”?
Spektakl zaprasza widza/słuchacza do wyruszenia w myślową podróż po odpowiedź na pytanie o rzecz w życiu najważniejszą. A przynajmniej bardzo, bardzo ważną…
W warstwie muzycznej odnajdziemy wachlarz codziennych i niecodziennych brzmień instrumentów perkusyjnych i głosu. Obraz na horyzoncie powstaje na żywo i wchodzi w interakcję z aktorami na scenie.

Spektakl dla dzieci i młodzieży

Wykonawcy:
Grażyna M. Grobelna – tekst, reżyseria, wizualizacje, głos, muzyka
Marta Grzywacz – głos
Leszek Lorent – instrumenty perkusyjne
Łukasz Przybyło – postać

Powstanie spektaklu zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Drodzy Melomani, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzegania poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wizyty w Filharmonii:

  • noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie, na terenie Filharmonii oraz podczas wydarzenia. W razie potrzeby maseczkę można nabyć w kasie biletowej Filharmonii. Zasada nie obowiązuje dzieci podczas uprawiania aktywności fizycznej i nie obejmuje dzieci do 4 lat.
  • dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu do Filharmonii
  • złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.
  • zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

Projekt i realizacja: netkoncept.com